Psycholog, psychoterapeuta w Toruniu

Joanna Steinke-Kalembka

Nazywam się Joanna Steinke- Kalembka. Jestem psychologiem, absolwentką licznych kursów dokształcających z zakresu psychoterapii i trenerem umiejętności psychospołecznych. Swoje wykształcenie psychologiczne i terapeutyczne pogłębiałam między innymi w Polskim Instytucie Ericksonowskim, Krakowskim Centrum Psychodynamicznym i Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Aktualnie jestem słuchaczką całościowego szkolenia przygotowującego do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Systematycznie rozwijam swój warsztat biorąc udział w szkoleniach zawodowych i konferencjach naukowych w Polsce i za granicą. Swoją pracę poddaję systematycznej superwizji.

W pracy klinicznej jako jedna z nielicznych osób w Toruniu specjalizuje się w nowych formach psychoterapii zwanych trzecią falą terapii poznawczo behawioralnej. Należą do nich między innymi: terapia akceptacji i zaangażowania (ACT), terapia oparta na trosce (CFT), terapia oparta na analizie funkcjonalnej (FAP), oraz kliniczne zastosowanie uważności (Mindfulness).

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w ośrodkach stosujących psychoterapię jako główną metodę leczenia. Na co dzień pracuję z osobami, które doświadczają trudności emocjonalnych, z zaburzeniami lękowymi, cierpiącymi na depresję, doświadczającymi trudności w relacji. Pomagam również rodzicom i nauczycielom, którzy mierzą się z problemami wychowawczymi.

Jestem założycielką portalu edukowisko.pl, na którym można znaleźć moje artykuły psychologiczne i rozwojowe. Mam ogromny zaszczyt być ekspertem z zakresu psychologii m.in w magazynie Dziecko, Dziecko Extra, magazynie Inspiracje Nauczanki. Współpracuje również z kilkoma organizacjami pozarządowymi oraz portalami promującymi edukację alternatywną. W kwietniu 2017 roku nakładem wydawnictwa Samo Sedno ukazał się mój pierwszy poradnik psychologiczny " Dodaj mi skrzydeł. Jak budować motywację wewnętrzną u dzieci?".

.

Uwielbiam swój zawód i wierzę, że psychologia może zmieniać na lepsze, pomagać lepiej żyć.

Prywatnie jestem mamą dwóch córek. Macierzyństwo przewartościowało wiele moich życiowych priorytetów. Bycie mamą to dla mnie codzienna nauka otwartości na drugiego człowieka, ćwiczenie uważności i cierpliwości. Rodzicielstwo to mój ciągły rozwój siebie samej.

psycholog Toruń

psychoterapia toruń

psychoterapia Toruń